Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
22. 09. 2017

Zlepšujeme pracovní prostředí

Pracovník SRE (Siemens Real Estate) Kamil Ondroušek je odpovědný za budovy závodu, jejich údržbu a zlepšování. Spolu s kolegou Lubomírem Kinclem řeší jak nové stavební projekty, tak i odstraňování závad a nedostatků.

0Počet zobrazení: 154

Pane Ondroušku, jak jste v poslední době zlepšili pracovní podmínky zaměstnanců výroby?

Ve svařovně, těžké obrobně a nástrojárně jsme nainstalovali vzduchotechniku a klimatizaci. Už není potřebné a vhodné větrat světlíky a otevřenými vraty. Klimatizace pracuje celoročně a má dostatečný výkon. Tato zařízení stála celkem 6,6 mil. Kč. Investice navazuje na loni instalovaný systém centrálního odsávání. Nové zařízení má navíc lapač jisker jako prevenci zahoření ve svařovně.  Celý systém ventilace je plně řízen jednotkou Siemens Disigo.

Instalovali jsme nová rolovací vrata mezi lisovnu a nástrojárnu. Mnohem lépe než dřívější závěsy chrání pracoviště před hlukem a prachem. Proběhla kompletní výměna osvětlení v nástrojárně za chytrá LED světla. Ta regulují svoji intenzitu podle denního světla. Člověk má pocit, že svítí stále stejně, ale při podstatně nižší spotřebě.

 

Jaká zlepšení zaznamenaly kanceláře?

Abychom zlepšili pracovní prostředí v kancelářích engineeringu, instalovali jsme vzduchotechniku, tedy již není potřeba větrat okny. Kompletně jsme tepelně izolovali fasádu a namontovali předokenní žaluzie. Obrovsky jsme tím snížili tepelnou zátěž kanceláří a současné klimatizace tak mohou být použity na nižší výkon, slabší proud studeného vzduchu tolik neohrožuje lidi. Celkové náklady činily 3,4 mil. Kč.

 

Jaké projekty máte v plánu?

Jakmile z lisovny odvezeme lis ŽĎAS, začne úprava haly, podlah, vrat a postavíme střechu směrem k hale D100. Spolu s odstraněním základů vyjdou stavební práce na 4 mil. Kč. V roce 2018 chceme tepelně izolovat halu STH a vyměnit v ní okna. Přispěje to k lepší tepelné pohodě během léta.

Největší plánovaný projekt zasáhne většinu lidí ve výrobě. V lehké a těžké obrobně a ve svařovně provedeme kompletní rekonstrukci střechy. Práce jsou rozděleny do čtyř etap, od 11/2017 do 3/2018, a budou probíhat v zimě, aby technologie výroby neohrozily letní deště. I tak bude doba odkrytí minimální. V části lehké a těžké obrobny budou komplexně opraveny podlahy. Do lisovny budou instalovány velké stropní ventilátory, aby se více hýbal vzduch. Celkové řešení ventilace v lisovně je v plánu až v roce 2019 spolu s celkovou přestavbou závodu. Již několik týdnů probíhají projektové práce ve svačinárně navijárny, aby se v ní zaměstnanci cítili dobře. 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často v práci přicházíte do styku s osobními daty zákazníků, zaměstnanců, dodavatelů či jiných partnerů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
„5P,“ která musíte znát!
„5P,“ která musíte znát!
20 let Ceny Wernera von Siemense
20 let Ceny Wernera von Siemense
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve Frenštátě realita
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve...
Co na nás chystá GDPR?
Co na nás chystá GDPR?
Naše zlaté motory
Naše zlaté motory

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web