Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail

Vývoj a inovace

Vývoj a inovace
V jednoduchosti je síla
0 Vývoj a inovace
Lepší internet na cestách
0 Vývoj a inovace
Velký skok pro malý ostrov
0 Vývoj a inovace
Mikrosítě: Ochrana před výpadky i možnost sousedského tradingu
0 Vývoj a inovace

Další články v kategorii Vývoj a inovace

Vývoj a inovace 13. 11. 2017

Jack pomohl zlepšit ergonomii pracovišť

Pracovníci střítežského výrobního závodu firmy Automotive Lighting, jež je dodavatelem světlometů pro přední automobilové značky, mají k dispozici novou, ergonomičtější montážní linku. S jejím návrhem výrazně pomohl software Tecnomatix Jack od Siemensu.

0
Vývoj a inovace 02. 10. 2017

Elektřina z mořských vln

Mořská hladina je v neustálém pohybu, mimo jiné díky vlnám, které se na ní tvoří – od těch malých až po obří, i třicet metrů vysoké. Vlny mají obrovskou setrvačnost – rozbouřené moře zůstává ještě dlouho rozvlněné i poté, co utichla bouře a přestal foukat vítr. Mohou se šířit až do vzdálenosti tisíců kilometrů a každý délkový metr vlny v sobě skrývá energii 30 až 80 kW. Odhaduje se, že energie, kterou vyvinou vlny ve všech světových oceánech, dosahuje hodnoty 342 miliard MJ. Mořské vlny tak jsou velmi nadějným zdrojem čisté energie – jen ji umět využít.

0
Vývoj a inovace 15. 09. 2017

Parní turbína s levitujícím rotorem

Design turbín je nesmírně přesně vypočítaný za účelem co nejúčinnější přeměny energie páry na rotační pohyb. Každé procento výkonu navíc totiž znamená výrazné navýšení v produkci energie. Srdcem turbíny je rotor roztáčený párou. Je umístěn na ložiskách, a aby při fyzickém kontaktu obou součástí turbíny nedocházelo k poškození třením, byl až dosud k promazávání používán olej. 

0
Vývoj a inovace 15. 09. 2017

Jak nasimulovat korálový útes

Při severovýchodním pobřeží Austrálie se pod mořskou hladinou táhne v délce zhruba 2 000 kilometrů největší korálový útes světa – Velký bariérový útes. Unikátní a křehký ekosystém, který je pod ochranou UNESCO, ohrožuje znečišťování, oteplování a okyselování oceánu a také přemnožení přirozených predátorů, například hvězdice trnité. Vědci z Australského institutu mořských věd zkoumají, jak toto jedinečné místo zachránit pro další generace. A výrazně jim s tím pomáhají technologie od Siemensu.

0
Vývoj a inovace 15. 09. 2017

Vlakem do oblak

 

Virtuální úložiště, tzv. cloudy začínají pomalu pronikat do většiny oborů. Výjimkou není ani železnice. Ve Švýcarsku, na železniční trati, která vede z Zermattu na vrchol Gornegratu, tyčícího se do výšky 3 089 m n. m., funguje od loňského roku první cloudový řídicí systém vlakové dopravy. Do oblak tak vystoupaly nejen vlaky a jejich pasažéři, ale díky řídicímu systému, IT infrastruktuře a aplikačnímu softwaru od společnosti Siemens i celý drážní systém.

0
Vývoj a inovace 15. 09. 2017

Létající potrubní inspektoři

Zajistit pravidelné kontroly technického stavu rozlehlých potrubních systémů, velkých průmyslových komplexů nebo sloupů vysokého napětí není vůbec snadné. V této nelehké práci by lidem již brzy mohly ve velké míře začít pomáhat drony. 

0
  • 1
  • 2

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Fotogalerie

archiv

Videogalerie

20 let Ceny Wernera von Siemense

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web