Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
07. 12. 2017

Workshop představil, jak se nejlépe starat o stroje

Snížení času na udržování strojů i zefektivnění údržby a samotného provozu jednotlivých zařízení. To bylo cílem zářijového workshopu s trochu strašidelným názvem Totálně produktivní údržba. „Školení bylo především pro pracovníky údržby, operátory, technology a plánovače, celkem se ho účastnilo asi pětadvacet zaměstnanců,“ říká jeden z pořadatelů Ján Jablonka.

0Počet zobrazení: 224

Během dvoudenního školení se účastníci workshopu dozvěděli, jaké výhody pro ně zavedení tohoto systému bude mít. „Výrazně to podpoří spolupráci mezi údržbou a výrobou. Kromě toho se také redukují celkové výrobní náklady a vytváří pocit spoluzodpovědnosti zaměstnanců na zařízení“ vyjmenovává základní body Jablonka.

Často skloňovaný byl také proaktivní přístup k údržbě, který technický stav stroje nejen sleduje a vyhodnocuje, ale především provádí takové zásahy, které vzniku poškození zabraňují, nebo alespoň oddhalují. Díky tomu je možné třeba prodloužit životnost zařízení nebo snížit náklady na provoz.

Pro pilotní projekt byly vybrány stroje Liechti a DMU. „Na těch si celý postup zkusíme a naučíme. V plánu je poté do projektu postupně zahrnout i všechny ostatní stroje. Každý by měl ve výsledku u zařízení mít stručné návodky, listy denní prevence a dokumenty o proškolení pracovníků,“ dodává druhý z pořadatelů workshopu Adam Černý.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často v práci přicházíte do styku s osobními daty zákazníků, zaměstnanců, dodavatelů či jiných partnerů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
„5P,“ která musíte znát!
„5P,“ která musíte znát!
20 let Ceny Wernera von Siemense
20 let Ceny Wernera von Siemense
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve Frenštátě realita
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve...
Co na nás chystá GDPR?
Co na nás chystá GDPR?
Naše zlaté motory
Naše zlaté motory

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web