Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
07. 12. 2017

Ve fialové a pro dobrou věc

Brněnští běžci na budapešťském maratonu podpořili děti s rakovinou. Přečtěte si postřehy běžců a podívejte se na fotogalerii.

0Počet zobrazení: 351

O víkendu 14. a 15. října bylo centrum maďarské metropole zasvěceno běžcům. Konal se zde totiž 32. ročník budapešťského maratonu, na jehož start se letos premiérově postavil i tým brněnského odštěpného závodu. Celkem pětadvacet závodníků a závodnic však nenavléklo dresy v tradiční petrolejové barvě, ale ve startovním poli zářili ve fialové.

„Oblékli jsme se do barev maďarské Nadace Bátor Tábor, kterou jsme se naší účastí rozhodli podpořit nejen finančně. Tento nadační fond se stará o děti s rakovinou a těžkou cukrovkou a má mimo jiné pobočku i v České republice,“ vysvětluje Karolína Zounová, která měla organizaci brněnských běžců na starosti.

Myšlenka na spojení sportu a dobré věci přišla při jednání se Siemensem Budapešť na začátku roku. V červnu byla hotová soupiska účastníků a začalo se s přípravami. „Maďarští kolegové nám se vším hodně pomohli a byli velice příjemnými hostiteli. Hned v pátek po příjezdu nás vzali do areálu firmy, kde jsme se potkali i s členy maďarského týmu, kteří na podporu nadace běhají už několik let,“ vysvětluje Zounová.

V sobotu si prošli celou trasu závodu samotným srdcem historického města, v neděli už se potom postavili na start. „Organizačně to byla skvěle zvládnutá akce a Budapešť je opravdu krásná. Navíc jsme podél celé trati měli velikou podporu od členů nadace. Hnali nás neskutečně dopředu a atmosféra byla i díky nim vážně úžasná“ popisuje náladu závodu, kterého se zúčastnilo přibližně třicet tisíc lidí,

Právě to, že měl běh i charitativní podtext, nalákalo i další brněnské vytrvalce. „Natrénováno jsem měl a v Budapešti jsem ještě nikdy nebyl. Navíc to bylo pro dobrou věc, takže nebylo nad čím přemýšlet. Kromě toho to byla také příjemná změna potkat se s kolegy jinak než v zasedačce,“ říká Otakar Šiška, který běžel ve dvoučlenné štafetě maraton.

Pokud litujete, že jste se akce nemohli zúčastnit, možná vám do budoucna svítá naděje. „Skvělý tým, skvělé počasí, skvělé výkony – prostě parádní víkend. Všem musím poděkovat za nasazení a bojovnost. Díky jejich přístupu jsme si všichni společnou akci užili a snad z ní uděláme tradici,“ doufá ředitel Vladimír Štěpán, který stál u zrodu myšlenky. V jednání je účast na některém z tuzemských běhů, kam by na oplátku přijeli běžci z Maďarska. Pro více informací sledujte SSN.

 

 

 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web