Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
07. 12. 2017

Ve fialové a pro dobrou věc

Brněnští běžci na budapešťském maratonu podpořili děti s rakovinou

0Počet zobrazení: 139

O víkendu 14. a 15. října bylo centrum maďarské metropole zasvěceno běžcům. Konal se zde totiž 32. ročník budapešťského maratonu, na jehož start se letos premiérově postavil i tým brněnského odštěpného závodu. Celkem pětadvacet závodníků a závodnic však nenavléklo dresy v tradiční petrolejové barvě, ale ve startovním poli zářili ve fialové.

„Oblékli jsme se do barev maďarské Nadace Bátor Tábor, kterou jsme se naší účastí rozhodli podpořit nejen finančně. Tento nadační fond se stará o děti s rakovinou a těžkou cukrovkou a má mimo jiné pobočku i v České republice,“ vysvětluje Karolína Zounová, která měla organizaci brněnských běžců na starosti.

Myšlenka na spojení sportu a dobré věci přišla při jednání se Siemensem Budapešť na začátku roku. V červnu byla hotová soupiska účastníků a začalo se s přípravami. „Maďarští kolegové nám se vším hodně pomohli a byli velice příjemnými hostiteli. Hned v pátek po příjezdu nás vzali do areálu firmy, kde jsme se potkali i s členy maďarského týmu, kteří na podporu nadace běhají už několik let,“ vysvětluje Zounová.

V sobotu si prošli celou trasu závodu samotným srdcem historického města, v neděli už se potom postavili na start. „Organizačně to byla skvěle zvládnutá akce a Budapešť je opravdu krásná. Navíc jsme podél celé trati měli velikou podporu od členů nadace. Hnali nás neskutečně dopředu a atmosféra byla i díky nim vážně úžasná“ popisuje náladu závodu, kterého se zúčastnilo přibližně třicet tisíc lidí,

Právě to, že měl běh i charitativní podtext, nalákalo i další brněnské vytrvalce. „Natrénováno jsem měl a v Budapešti jsem ještě nikdy nebyl. Navíc to bylo pro dobrou věc, takže nebylo nad čím přemýšlet. Kromě toho to byla také příjemná změna potkat se s kolegy jinak než v zasedačce,“ říká Otakar Šiška, který běžel ve dvoučlenné štafetě maraton.

Pokud litujete, že jste se akce nemohli zúčastnit, možná vám do budoucna svítá naděje. „Skvělý tým, skvělé počasí, skvělé výkony – prostě parádní víkend. Všem musím poděkovat za nasazení a bojovnost. Díky jejich přístupu jsme si všichni společnou akci užili a snad z ní uděláme tradici,“ doufá ředitel Vladimír Štěpán, který stál u zrodu myšlenky. V jednání je účast na některém z tuzemských běhů, kam by na oplátku přijeli běžci z Maďarska. Pro více informací sledujte SSN.

 

 

 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web