Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
24. 11. 2017

V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva

V posledních týdnech se jednalo mezi odborovou organizací a zaměstnavatelem o podobě nové kolektivní smlouvy, která upravuje mzdové a další pracovní podmínky pro zaměstnance Siemens BTS Mohelnice. Za zaměstnavatele vedl jednání ředitel SBTS Ing. Petr Mazal a za odborovou organizaci pan Jiří Hanák. Nová podoba smlouvy bude platná od 1. 1. 2018.

0Počet zobrazení: 132

K jakým změnám došlo? 

První změnou je navýšení mzdového tarifu v dohodnutém dvouletém  období  (2016 – 2018) z 8,5% na průměrných 10,2 %.  To bylo dosaženo absolutním navýšením tarifů pro rok 2018 o 2 Kč. Dále byly navýšeny příplatky za noční směnu z 16 Kč na 20 Kč.

Výrazná změna byla provedena ve vyplácení finančních benefitů. Zde dochází k navýšení životního/penzijního připojištění z 650 Kč na 800 Kč. Za měsíční přítomnost bude možné nově získat 1072 bodů do master benefit systému. U benefitu plus byla původní částka 4000 Kč navýšena na 4500 Kč.

Pan Jiří Hanák se k nové podobě kolektivní smlouvy vyjádřil takto: „Kolektivní vyjednávání je, svým způsobem, politika, a ta je, jak známo, …uměním možného. Sluší se poznamenat, že přes loňskou dohodu o navýšení mzdových tarifů na dva roky, zaměstnavatel sám přišel s nabídkou zvýšit mzdové tarify o další 2 Kč na hodinu.“

Ředitel závodu Ing. Petr Mazal uzavřel kolektivní vyjednávání jednání těmito slovy: „ Jsem rád, že se nám podařilo najít prostředky, kterými navyšujeme příjmy všech zaměstnanců, včetně tarifů pro agenturní pracovníky.“

 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web