Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 01. 2018

V České republice, pro Českou republiku

Siemens je součástí české společnosti a ekonomiky již déle než 127 let. Lze vůbec určit, co naše přítomnost a aktivity České republice přinášejí? Pomáháme České republice rozvíjet se, prosperovat a řešit problémy, které ji trápí? Odpovědi na tyto otázky přináší zpráva „V České Republice, pro Českou republiku“, která využívá metodologii Business to Society.

0Počet zobrazení: 340

Metodologie Business to Society vychází z potřeby vytvářet pro Českou republiku dlouhodobé hodnoty. Je založena na analýze toho, jaké má Česká republika potřeby a priority, a kvantifikuje, jak k jejich naplnění Siemens přispívá, a to v oblastech: ekonomický růst, rozvoj pracovního trhu a kvalifikace, podpora inovací, podpora životního prostředí, zvyšování kvality života a podpora transformace.

 

Podíl Siemensu na ekonomickém a společenském rozvoji České republiky zpráva hodnotí nejen analýzou našich vlastních aktivit, ale také prostřednictvím zákaznických a partnerských řešení. Jednotlivé kapitoly ukazují konkrétní čísla a příklady.

Globální referencí pro zhodnocení přínosu v jednotlivých zemích je pro Siemens Agenda pro udržitelný rozvoj 2030, kterou publikovala Organizace spojených národů. Ta definuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), které pomohou v boji s chudobou, ochranou planety a zajištěním prosperity pro celé lidstvo.

Více informací naleznete na www.siemens.cz/b2s.

 

Eduard Palíšek, generální ředitel českého Siemensu

Úspěšnost firmy se tradičně hodnotí podle dvou ekonomických ukazatelů – obratu a zisku. Můj osobní názor však je, že jenom to k úspěchu nestačí. Jsem přesvědčen, že úspěšná a společnosti prospěšná je taková firma, které záleží nejen na tom, jak ekonomicky prosperuje, ale také na tom, jak přispívá společnosti, v níž působí.

Jsem velmi hrdý na rozsah a různorodost toho, jak Siemens a jeho zaměstnanci přispívají k rozvoji České republiky: od podílu na HDP k množství dobrovolnických hodin, od investic do podpory inovací po počet dárců krve, od investic do podpory vzdělávání až po pomoc lidem v tíživé životní situaci.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web