Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 01. 2018

V České republice, pro Českou republiku

Siemens je součástí české společnosti a ekonomiky již déle než 127 let. Lze vůbec určit, co naše přítomnost a aktivity České republice přinášejí? Pomáháme České republice rozvíjet se, prosperovat a řešit problémy, které ji trápí? Odpovědi na tyto otázky přináší zpráva „V České Republice, pro Českou republiku“, která využívá metodologii Business to Society.

0Počet zobrazení: 54

Metodologie Business to Society vychází z potřeby vytvářet pro Českou republiku dlouhodobé hodnoty. Je založena na analýze toho, jaké má Česká republika potřeby a priority, a kvantifikuje, jak k jejich naplnění Siemens přispívá, a to v oblastech: ekonomický růst, rozvoj pracovního trhu a kvalifikace, podpora inovací, podpora životního prostředí, zvyšování kvality života a podpora transformace.

 

Podíl Siemensu na ekonomickém a společenském rozvoji České republiky zpráva hodnotí nejen analýzou našich vlastních aktivit, ale také prostřednictvím zákaznických a partnerských řešení. Jednotlivé kapitoly ukazují konkrétní čísla a příklady.

Globální referencí pro zhodnocení přínosu v jednotlivých zemích je pro Siemens Agenda pro udržitelný rozvoj 2030, kterou publikovala Organizace spojených národů. Ta definuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), které pomohou v boji s chudobou, ochranou planety a zajištěním prosperity pro celé lidstvo.

Více informací naleznete na www.siemens.cz/b2s.

 

Eduard Palíšek, generální ředitel českého Siemensu

Úspěšnost firmy se tradičně hodnotí podle dvou ekonomických ukazatelů – obratu a zisku. Můj osobní názor však je, že jenom to k úspěchu nestačí. Jsem přesvědčen, že úspěšná a společnosti prospěšná je taková firma, které záleží nejen na tom, jak ekonomicky prosperuje, ale také na tom, jak přispívá společnosti, v níž působí.

Jsem velmi hrdý na rozsah a různorodost toho, jak Siemens a jeho zaměstnanci přispívají k rozvoji České republiky: od podílu na HDP k množství dobrovolnických hodin, od investic do podpory inovací po počet dárců krve, od investic do podpory vzdělávání až po pomoc lidem v tíživé životní situaci.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web