Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail

Brno

Brno
Řeka místo výrobní haly
0 Brno
Turodraci brali na úvod sezony bronz
0 Brno
Werner poseděl u kulatého stolu s Eduardem Palíškem
0 Brno
Na zdraví má právo každý
0 Brno

Další články v kategorii Brno

Brno 15. 03. 2018

Turbína na leasing využije koksárenský plyn

Turbosoustrojí SST–300 o výkonu 15,2 MWe doplní technologický park teplárny společnosti Elsen v polském městě Częstochowa. Jedná se o první zakázku  na polský trh, jejíž prodej je řešen formou leasingu. Skutečným kupujícím je tak varšavský Siemens Finance, který turbosoustrojí koupí, a investor, v tomto případě firma Elsen, mu ji po uvedení do provozu bude po dobu 84 měsíců splácet. „Tento způsob je velmi ojedinělý, podobně jsme dodávali jen několik turbín. Volí se především v případech, kdy chce společnost optimalizovat své finanční závazky. Konečná cena je ale samozřejmě zatížená náklady na leasing,“ vysvětluje prodejce Jiří Odehnal, který měl jednání s oběma stranami na starosti. Financování formou leasingu sice jednání protáhlo, prokázala se však možnost poskytnutí dalších služeb společností Siemens při dodávkách tak specifických zařízení jako je parní turbína.

0
Brno 20. 02. 2018

Revizní centrum pomůže zefektivnit proces kontroly turbíny

Revizní centrum, umístěné v prostorách bývalé lehké kotlárny, je novým střediskem servisu parních turbín v Brně. Místo, kde proběhlo loňské předvánoční setkání ve výrobě, od října prochází celou řadou změn.   Primárně bude sloužit, jak už sám název napovídá, k revizi součástí turbín v rámci oprav. Využíváno bude především pro rotory, vnitřní části, regulační a rychlouzavírací ventily. Roční kapacita centra je navržena na 30 rotorů, 45 dílů vnitřní části, 5 skříní a 40 ventilů.

0
Brno 20. 02. 2018

Malá turbína pro dánskou rafinerii

Malá turbína pod označením 18-ZS-1, která pochází z portfolia Dresser-Randu, úspěšně prošla závěrečnými testy a byla předána důležitému zákazníkovi. Tím je nadnárodní společnost Flowserve, která pro Siemens pravidelně dodává například čerpadla nebo ventily.

0
Brno 20. 02. 2018

Za co nejvíce utrácíme benefity z Cafeterie

Zdraví, cestování a sport. To jsou tři odvětví, za která vyčerpáme nejvíc svých Benefit Plus bodů z Cafeterie. Za fiskální rok 2017 jsme utratili přes tři miliony bodů v lékárnách, skoro dva miliony na cestách a více než šest set tisíc ve fitku, sauně nebo bazénu. V těsném závěsu za sportovními aktivitami je vzdělání a kultura.  Pojďme se na informace čerpání bodů z Cafeterie, které nám poskytl Martin Seethaler z firmy Benefit plus, podívat podrobněji.

0
Brno 20. 02. 2018

Svatostánky na tramvajové cestě

Dnešní Křenová a Olomoucká ulice tvořily historicky vždy dopravní tepnu směrem z centra Brna na východ. Před hradbami města okolo této významné cesty se v místě dnešní Křenové ulice vytvořila samostatná osada, která byla k Brnu připojena až v roce 1850. V této osadě býval již ve 14. století špitál s kostelem pro malomocné. Připusťme pro chvíli, že východní směr této historické cesty je shodný s obvyklou orientací staveb určených duchovním účelům a podívejme se krátce, jaké hlavní náboženské stavby se nacházejí v blízkosti dnešní trasy tramvaje vedoucí oběma ulicemi od nádraží k našemu areálu.

0
Brno 20. 02. 2018

Werner si v Komíně prohlédl výkresy z doby Rakouska-Uherska

Po listopadové návštěvě podatelny spojené s exkurzí do archivu se Werner von Siemens opět ocitl mezi regály šanonů. Tentokrát zavítal až úplně dozadu výrobní haly, navštívit místo kterému se říká Komín. Zde se potkal s Pavlem Boucníkem ze Správy a údržby dat, se kterým si popovídal o všudypřítomném tématu digitalizace. Na začátku digitalizace výkresů je totiž papír.

0

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Fotogalerie

archiv

Videogalerie

20 let Ceny Wernera von Siemense

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web