Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
22. 09. 2017

Tři otázky pro… Lenku Vraštiakovou

Už je tomu rok, co Lenka Vraštiaková začala pracovat v našem závodě ve skladu ochranných pomůcek. Nastoupila na pozici skladové referentky, která byla vytvořená v rámci programu Restart@Siemens. Tento program pomáhá lidem, kteří o svůj domov přišli bez vlastního zavinění a kteří mají ty nejlepší předpoklady znovu se začlenit do běžného života. Lenka i přes těžkou životní zkoušku, kterou si prošla, neztrácí optimismus a na rozhovor s Kateřinou Ptáčkovou dorazila jako vždy v dobré náladě. 

0Počet zobrazení: 168

Lenko, splnila se vám za první rok očekávání, která jste od programu Restart@Siemens měla? A co pro vás na tomto životním kroku bylo to nejtěžší?

Mé očekávání bylo především postavit se na vlastní nohy, což se mi opravdu splnilo. Chtěla jsem také, aby se ve Frenštátě dobře žilo i mým blízkým, aby si děti našly nové kamarády a přítel práci. A musím říct, že jsem moc ráda za to všechno, co se nám podařilo za ten rok zvládnout. A bylo to především s vaší pomocí, protože sama bych tyto věci určitě nezvládla.

A co bylo nejtěžší?  Moc jsem se bála toho, jací budou kolegové v závodě a zda mě hned neodsoudí. Ale postupem času jsem byla čím dál tím víc klidnější, lidé zde mě hned bez předsudků přijali, byli velmi komunikativní a už od začátku jsem měla dobrý pocit, jako bychom se znali dlouho.

 

Do Frenštátu jste se přistěhovala až s novou prací – jak se vám tu žije?

Žije se mi zde moc dobře, velmi rychle jsem si na město zvykla. Líbí se mi nádherná příroda, což se v Havířově, odkud pocházím, jen tak nevidí.  Dřív jsem i s dětmi do přírody musela jezdit poměrně daleko, nyní to máme kousek a rádi toho využíváme. A že se zde líbí i mé rodině, za to jsem opravdu moc vděčná – jejich spokojenost je pro mě hlavní.

 

Jaké máte plány do budoucna? Na co se nejvíc těšíte?

Jaké mám plány do budoucna?  To vím přesně! Už se nikdy nedostat do situace, ve které jsem byla ještě před rokem! Jako každý rodič chci pro děti to nejlepší a budu dělat vše pro to, aby tomu tak bylo.

Ráda bych tady zůstala.

                                            

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často v práci přicházíte do styku s osobními daty zákazníků, zaměstnanců, dodavatelů či jiných partnerů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
„5P,“ která musíte znát!
„5P,“ která musíte znát!
20 let Ceny Wernera von Siemense
20 let Ceny Wernera von Siemense
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve Frenštátě realita
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve...
Co na nás chystá GDPR?
Co na nás chystá GDPR?
Naše zlaté motory
Naše zlaté motory

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web