Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
08. 11. 2017

Titul Podnik podporující zdraví nejvyššího stupně jsme oprávněni užívat po další tři roky

Slavnostní předání tohoto ocenění úspěšným firmám proběhlo v úterý 31. října v malostranském  Kaiserštejnském  paláci. Obhájili jsme tak titul, který jsme poprvé na úrovni druhého stupně získali v roce 2011 a v roce 2014 jej vylepšili na úroveň třetí, nejvyšší.

0Počet zobrazení: 194

Cenu a osvědčení k titulu Podnik podporující zdraví (PPZ) převzal ředitel našeho závodu Roman Valný, z rukou hlavní hygieničky České republiky Mgr. Evy Gottvaldové, na základě hodnocení Státního zdravotního ústavu v Praze. Ve svém vystoupení v rámci převzetí titulu Roman Valný zdůraznil: „Péče o zdraví zaměstnanců již řadu let patří mezi priority vedení naší společnosti. Uvědomujeme si nutnost a význam těchto aktivit, které přispívají jak ke zkvalitňování pracovního prostředí, ergonomie práce, tak i k psychické pohodě na pracovišti a tím i k vyšší spokojenosti zaměstnanců. Zdraví zaměstnanci a dobrá atmosféra na pracovišti patří mezi základní pilíře prosperity každého podniku.“ Inspekce, která rozhodla o prodloužení titulu, proběhla v prostorách závodu 7. června 2017. „Předmětem bodového hodnocení byla nejen povinná péče o zdraví zaměstnanců požadovaná legislativou České republiky, ale i nadstavbová součást v podobě opatření na podporu zdraví na pracovišti,“ vysvětluje Karel Švehla, vedoucí realizačního týmu PPZ. Důležitým kritériem byly vlastní aktivity firmy v oblasti podpory zdraví a monitorování výsledků těchto aktivit. Hodnocena byla také oblast společenské odpovědnosti, kam patří akce typu společné darování krve nebo dobrovolnické dny.

Spolu s naším závodem získalo titul Podnik podporující zdraví třetího stupně v kategorii Velké podniky řada dalších společností. Mezi nimi také náš sesterský mohelnický závod. Celorepublikový program a zároveň soutěž PPZ vyhlašuje každoročně hlavní hygienik ČR, a její organizaci zajišťuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví.

                                                                                  

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často v práci přicházíte do styku s osobními daty zákazníků, zaměstnanců, dodavatelů či jiných partnerů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
„5P,“ která musíte znát!
„5P,“ která musíte znát!
20 let Ceny Wernera von Siemense
20 let Ceny Wernera von Siemense
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve Frenštátě realita
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve...
Co na nás chystá GDPR?
Co na nás chystá GDPR?
Naše zlaté motory
Naše zlaté motory

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web