Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
08. 11. 2017

Titul Podnik podporující zdraví nejvyššího stupně jsme oprávněni užívat po další tři roky

Slavnostní předání tohoto ocenění úspěšným firmám proběhlo v úterý 31. října v malostranském  Kaiserštejnském  paláci. Obhájili jsme tak titul, který jsme poprvé na úrovni druhého stupně získali v roce 2011 a v roce 2014 jej vylepšili na úroveň třetí, nejvyšší.

0Počet zobrazení: 303

Cenu a osvědčení k titulu Podnik podporující zdraví (PPZ) převzal ředitel našeho závodu Roman Valný, z rukou hlavní hygieničky České republiky Mgr. Evy Gottvaldové, na základě hodnocení Státního zdravotního ústavu v Praze. Ve svém vystoupení v rámci převzetí titulu Roman Valný zdůraznil: „Péče o zdraví zaměstnanců již řadu let patří mezi priority vedení naší společnosti. Uvědomujeme si nutnost a význam těchto aktivit, které přispívají jak ke zkvalitňování pracovního prostředí, ergonomie práce, tak i k psychické pohodě na pracovišti a tím i k vyšší spokojenosti zaměstnanců. Zdraví zaměstnanci a dobrá atmosféra na pracovišti patří mezi základní pilíře prosperity každého podniku.“ Inspekce, která rozhodla o prodloužení titulu, proběhla v prostorách závodu 7. června 2017. „Předmětem bodového hodnocení byla nejen povinná péče o zdraví zaměstnanců požadovaná legislativou České republiky, ale i nadstavbová součást v podobě opatření na podporu zdraví na pracovišti,“ vysvětluje Karel Švehla, vedoucí realizačního týmu PPZ. Důležitým kritériem byly vlastní aktivity firmy v oblasti podpory zdraví a monitorování výsledků těchto aktivit. Hodnocena byla také oblast společenské odpovědnosti, kam patří akce typu společné darování krve nebo dobrovolnické dny.

Spolu s naším závodem získalo titul Podnik podporující zdraví třetího stupně v kategorii Velké podniky řada dalších společností. Mezi nimi také náš sesterský mohelnický závod. Celorepublikový program a zároveň soutěž PPZ vyhlašuje každoročně hlavní hygienik ČR, a její organizaci zajišťuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví.

                                                                                  

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web