Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail

Technologie

Rotterdam na chytré síti
0 Chytrá města
Elektrolýza pod dohledem Simaticu
0 Projekt
Jack pomohl zlepšit ergonomii pracovišť
0 Z výzkumných laboratoří
Malá inovace s velkým přínosem
0 Ostatní

Další články v kategorii Technologie

Ostatní 13. 11. 2017

Komentář Tomáše Duby: Digitalizace bude rozhodovat o úspěchu

"Konzervativní svět obráběcích strojů čekají velké změny. Doufejme, že se s nimi čeští výrobci obráběcích strojů dokážou vypořádat a budou i nadále patřit mezi světovou špičku," říká ředitel obchodního úseku Řídicí systémy a pohony pro obráběcí a speciální stroje a roboty průmyslové divize Digital Factory, Siemens, s. r. o. Tomáš Duba

0
Chytrá města 13. 11. 2017

Chytrá parkoviště nejsou hudbou budoucnosti

Zaparkovat ve městě nebývá problém jen v ulicích. Potíž s hledáním místa nastává i v podzemních garážích třeba v nákupních centrech. V době špiček (zejména před Vánoci) v nich krouží spousty aut, jejichž řidiči marně hledají volné místo. Ztrácejí čas, nervy, palivo a zbytečně otravují vzduch emisemi výfukových plynů navíc. Co s tím? 

0
Z výzkumných laboratoří 02. 10. 2017

Elektřina z mořských vln

Mořská hladina je v neustálém pohybu, mimo jiné díky vlnám, které se na ní tvoří – od těch malých až po obří, i třicet metrů vysoké. Vlny mají obrovskou setrvačnost – rozbouřené moře zůstává ještě dlouho rozvlněné i poté, co utichla bouře a přestal foukat vítr. Mohou se šířit až do vzdálenosti tisíců kilometrů a každý délkový metr vlny v sobě skrývá energii 30 až 80 kW. Odhaduje se, že energie, kterou vyvinou vlny ve všech světových oceánech, dosahuje hodnoty 342 miliard MJ. Mořské vlny tak jsou velmi nadějným zdrojem čisté energie – jen ji umět využít.

0
Chytrá města 02. 10. 2017

Chytré budovy vycházejí svým obyvatelům vstříc

Až 90 procent času dnes tráví lidé uvnitř budov – nejen ve svém domově, ale především mimo něj, v kancelářích, výrobních halách, školách... Vnitřní klima tak má stále větší dopady na zdraví lidí. Domy zároveň představují významné „žrouty“ energií. Budoucnost je proto v chytrých budovách, které dokážou efektivně nakládat s energiemi, postarat se o zdravé klima a lidem uvnitř vycházejí vstříc i jinak.

1
Digitalizace 15. 09. 2017

Software pro efektivní výzkum

Nasimulovat na počítači přesný trojrozměrný model pracovního prostředí, třeba výrobní linky, a do něj zasadit virtuálního pracovníka, který otestuje ergonomii pracoviště? Přesně tohle umí software pro simulaci lidského těla a ergonomickou analýzu Tecnomatix Jack společnosti Siemens. Spolu s dalšími nástroji pro návrh modelů, simulaci stavů i správu dat od Siemens PLM Software pomáhá při výzkumu a vývoji nových technologií pro strojírenství v Regionálním technologickém institutu (RTI) Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni.

0

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Fotogalerie

archiv

Videogalerie

Siemens Business Conference 2017

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web