Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail

Technologie

Vývoj a inovace
SIMATIC slaví šedesátku
0 Ostatní
Digitální továrna na poctivou kávu
0 Projekt
ČD Cargo a Unipetrol sázejí na Railigent
0 Digitalizace
V jednoduchosti je síla
0 Vývoj a inovace

Další články v kategorii Technologie

Projekt 04. 04. 2018

V Pavlově ožívají lovci mamutů

Na první pohled může pár lichoběžníkových monolitů z bílého betonu připomínat rozeklané kusy vápencové skály vystupující ze svahů Pálavy. Interiér stavby, jejíž hlavní část se ukrývá pod zemí, zase evokuje rozeklanou a plasticky tvarovanou jeskyni. Ve skutečnosti jde o unikátní historické muzeum Archeopark Pavlov, vybudované přímo na místě světově unikátního archeologického naleziště lovců mamutů. Uvnitř ukrývá památky na nejdávnější historii lidstva. A jak s lovci mamutů souvisí Siemens?

0
Chytrá města 04. 04. 2018

Hlavní třída v Českých Budějovicích svítí úsporně

Chytrá města jsou současným trendem. Klíčovým prvkem k úspěchu jsou technologie, které ulehčí správu města. Bez čeho se už dnes moderní město neobejde, je efektivní veřejné osvětlení. Věděli jste, že roční náklady na provoz a údržbu veřejného osvětlení v ČR představují téměř dvě miliardy korun a zhruba miliarda jde na obnovu a investice?

0
Vývoj a inovace 12. 03. 2018

Lepší internet na cestách

Internetové připojení v mobilu považujeme dnes za standard. Využíváme ho pro práci i zábavu a zvykli jsme si mít ho k dispozici i na cestách. Ve vlaku nám však často chybí. Siemens nyní přichází s elegantně jednoduchou technologií, která to změní.

0
Digitalizace 12. 03. 2018

Siemens buduje živé laboratoře po České republice

Budování testbedů je plně v kontextu rozvíjení konceptu Průmyslu 4.0, a proto se společnost Siemens aktivně podílí ve spolupráci s vysokými školami a komerčními subjekty na budování sítě testbedů po celé České republice. Zaměřují se na různé oblasti, některé jsou experimentální, jiné se zase více přibližují průmyslové výrobě. Mluvíme o unikátních platformách pro otevřenou spolupráci mezi průmyslem a akademickou sférou. Zmapovali jsme pro vás lokality, kde testbedy  můžete navštívit už dnes, ty které se úspěšně dokončují či se nacházejí ve fázi příprav.

0
Digitalizace 13. 02. 2018

„5P,“ která musíte znát!

Digitalizace nám otevírá zcela nové možnosti, a jak víme, je klíčovým tématem celé naší společnosti. Na poslední Siemens Business Conferenci v Olomouci proto naše vedení představilo výsledek ročních intenzivních příprav a analýz – tzv. Digitalizační Masterplán, jež udává naši strategii v oblasti digitalizace pro následující roky. Hlavní roli v celém Masterplánu má nový otevřený operační systém pro internet věcí a cloudové řešení MindSphere.

0
Projekt 13. 02. 2018

Modernizace největší české papírny

Téměř devět miliard v průběhu deseti let. Tak bude vypadat konečný účet za investice do rozsáhlé modernizace největší české papírny – závodu ve Štětí, který je součástí nadnárodního papírenského koncernu Mondi Group. Na rozsáhlé modernizaci, která přinese nejen zvýšení objemu výroby celulózy a papíru, ale také snížení energetické náročnosti výroby a jejích dopadů na životní prostředí, se coby jeden z dodavatelů moderních technologií podílí i Siemens – divize Energy Management a odštěpný závod Industrial Turbomachinery.

0

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Fotogalerie

archiv

Videogalerie

20 let Ceny Wernera von Siemense

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web