Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
28. 11. 2017

Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?

Možná jste v minulých dnech narazili na dva pojmy, týkající se akcií společnosti Siemens – SPS a SMP. Oč jde, jaký je mezi oběma programy rozdíl a jak se vás týkají? Čtěte více.

0Počet zobrazení: 1201

Užitečné dokumenty:

Často kladené otázky týkající se Siemens Profit SharingČasto kladené otázky týkající se Siemens Profit Sharing [32.57 kB]

Brožura k Siemens Profit Sharing programuBrožura k Siemens Profit Sharing programu [682.97 kB]

Informační brožura k Share Matching ProgramuInformační brožura k Share Matching Programu [968.09 kB]

Informační plakát k Siemens Profit Sharing programuInformační plakát k Siemens Profit Sharing programu [46.66 kB]

Hlavní rozdíly mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching ProgramemHlavní rozdíly mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem [8552.82 kB]

Letos mají zaměstnanci dvě možnosti, jak se podílet na rozvoji společnosti Siemens. Kromě již zahájeného programu Share Matching Program mohou využít i koncept Siemens Profit Sharing, který je k dispozici všem oprávněným pracovníkům společnosti Siemens po celém světě. Tak neváhejte – přečtěte si pozorně informace a přidejte se! 

Jak se přihlásit do SPS: krok za krokemJak se přihlásit do SPS: krok za krokem [3387.85 kB]

Možná si vzpomínáte, že program Siemens Profit Sharing (SPS) byl představen již v obchodním roce 2015. Jeho cílem bylo nabídnout všem oprávněným zaměstnancům na celém světě možnost se přímo podílet na rozvoji naší společnosti. 

Jak to funguje? Na konci obzvlášť úspěšného hospodářského roku může představenstvo rozhodnout o vložení prostředků do speciálního fondu, tzv. Profit Sharing Pool. Tento fond byl financován po skončení roku 2015 i 2016. Jakmile jeho výše dosáhne 400 milionů eur, může představenstvo rozhodnout o rozdělení akcií zdarma všem oprávněným zaměstnancům.

A právě tato chvíle aktuálně nastala. Minulý týden představenstvo rozhodlo navýšit objem prostředků ve fondu o 100 milionů eur, které byly potřeba pro jeho doplnění na požadovanou úroveň. Fond tedy nyní obsahuje potřebných 400 milionů eur. Tento krok byl možný pouze a jen proto, že společnost má za sebou velice úspěšný fiskální rok 2017, k čemuž díky vysoké míře angažovanosti a aktivnosti přispěli všichni naši zaměstnanci – včetně vás.

Ve fondu Profit Sharing Pool je k rozdělení mezi zaměstnance připraveno 400 milionů eur a ty budou mezi jednotlivé zaměstnance rozděleny formou akcií zdarma na začátku března 2018.

Oprávnění jsou všichni zaměstnanci, kteří splní podmínky účasti, a kteří nejsou účastníky bonusového programu Performance oriented Siemens Stock Awards. Více informací o programu SPS najdete v informační brožuře, které si můžete stáhnout vedle tohoto článku.

Jak se mohu zúčastnit programu Siemens Profit Sharing?

Abyste dostali své akcie zdarma, musíte se nejprve zaregistrovat do internetové platformy EquatePlus vytvořené pro správu akciových programů Siemens. Tam přijmete podmínky programu Siemens Profit Sharing. Upozorňujeme, že konečným termínem pro registraci je 31. leden 2018 amůže stát, že budete muset čekat, abyste se dostali přes kontaktní centrum Equate Plus, protože programu SPS se bude chtít zúčastnit velké množství zaměstnanců. Do výše uvedeného termínu také musíte svůj účet aktivovat. Podrobný návod najdete na adrese https://myshare.siemens.com/.

Programu Siemens Profit Sharing se mohou zúčastnit pouze ti, kdo byli u koncernu Siemens a zúčastněných společností zaměstnaní dne 1. října 2017 a dne 26. února 2018. Jednoduché vysvětlení všech klíčových prvků našich akciových plánů najdete na nedávno aktualizovaném portále MyShare. Stačí kliknout.

Obecně platí, že počet akcií, který jako oprávněný zaměstnanec dostanete, se odvíjí od výše vaší mzdy. Všichni oprávnění zaměstnanci ale dostanou minimálně dvě akcie po zdanění. Maximum jsou akcie v objemu 3 750 eur mínus případné daně.

Zároveň bude spuštěn Share Matching Program

Siemens Profit Sharing ale není jediný program, kterým můžete získat akcie. Stále je tu Share Matching Program. Přihlásit se do něho můžete od 13. listopadu do 14. prosince 2017. V případě splnění podmínek programu pak za každé tři akcie Siemens zakoupené v rámci SMP získáte po třech letech jednu akcii zdarma (tzv. „matching share“). Oba programy spouštíme proto, abychom zaměstnancům nabídli možnost stát se vlastníkem společnosti Siemens a podílet se tak na jejím dlouhodobém rozvoji.

Nedávno představený koncept Siemens Profit Sharing tedy představuje další hmatatelný rozměr naší myšlenky spoluvlastnictví – Ownership Culture. Přivádí nás ještě blíže k cíli mít do roku 2020 více než 200 tisíc akcionářů z řad zaměstnanců.  

Právní prohlášení: Upozorňujeme, že investice do akcií jsou vždy spojeny s určitým rizikem, protože vývoj akcií Siemens nelze předpovídat. Ani minulý vývoj akcií není žádnou zárukou pro vývoj budoucí. Vždy je třeba zvážit případnou fluktuaci ceny akcií. V případě, že chcete nebo musíte své akcie prodat, může cena akcií klesnout, což může vést ke ztrátám.

 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web