Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
11. 10. 2017

Nová kolektivní smlouva: navýšení mzdových tarifů a vyšší finanční benefity

Celkem šestkrát v uplynulém měsíci jednalo vedení Siemens s.r.o., Elektromotory Frenštát, se zástupci odborové organizace OS KOVO. Výsledkem je nová podoba kolektivní smlouvy, která byla podepsána ve čtvrtek 21. září a je platná od 1. října 2017 do 30. září 2018.

0Počet zobrazení: 103

Kolektivní smlouva závodu, která upravuje mzdové a další pracovní podmínky pro zaměstnance Siemens Elektromotory Frenštát, doznala největších změn vloni, kdy došlo k jejímu sjednocení v rámci ČR. „Letos jsme se soustředili pouze na jednání o výši mzdových tarifů a finančních benefitů“, okomentoval jednání o šesti partiích ředitel frenštátského závodu Roman Valný. Nová podoba kolektivní smlouvy platná k 1. říjnu 2017 tak bude nyní upravena ve třech zásadních bodech.

První změnou je navýšení mzdového tarifu o 8,10 Kč na hodinu, a to ve všech třídách dělnických kategorií, což odpovídá přibližně 7 % nárůstu. Navíc k tomu bude adekvátně navýšena i reálná částka stávající 15% prémie. „Oproti předchozím letům, kdy jsme navyšovali mzdové tarify pomocí přesně definovaného procenta, jsme se v letošním roce s odbory dohodli na navýšení fixní částkou do všech tarifů stejně. A to proto, abychom dále neprohlubovali rozdíly mezi nejnižším a nejvyšším tarifem.“, vysvětlil ředitel závodu.

Další novinkou je navýšení finančních benefitů, konkrétně příspěvku zaměstnavatele na penzijní a životní připojištění. Zaměstnanci, kteří mají dané připojištění sjednáno v minimální výši 300 Kč, zaměstnavatel od 1. října navýší současný příspěvek o 200 Kč, tedy nyní na 1000 Kč měsíčně.! Přičemž ostatní benefity sjednané v kolektivní smlouvě zůstávají zachovány v plném rozsahu.

Poslední výraznou změnou je odstupné pro zaměstnance, který ve firmě odpracoval alespoň deset let a jemuž byl ukončen pracovní poměr ze strany zaměstnavatele z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti dlouhodobě vykonávat dosavadní práci. Dle Zákoníku práce §52 písm. e) nemá tento zaměstnanec nárok na žádné odstupné. Obě strany se však dohodly, že pokud tomuto zaměstnanci nebude nabídnuta náhradní práce, obdrží od zaměstnavatele odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku.

Jsem rád, že jsme spolu s odbory uskutečnili férovou dohodu o navýšení mzdových tarifů, které výrazně převyšuje míru inflace na českém trhu, a pevně věřím, že toto navýšení i další dvě zvýhodnění přispějí k celkové spokojenosti našich zaměstnanců.“, uzavřel kolektivní vyjednávání ředitel závodu Roman Valný.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web