Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
11. 10. 2017

Nová kolektivní smlouva: navýšení mzdových tarifů a vyšší finanční benefity

Celkem šestkrát v uplynulém měsíci jednalo vedení Siemens s.r.o., Elektromotory Frenštát, se zástupci odborové organizace OS KOVO. Výsledkem je nová podoba kolektivní smlouvy, která byla podepsána ve čtvrtek 21. září a je platná od 1. října 2017 do 30. září 2018.

0Počet zobrazení: 315

Kolektivní smlouva závodu, která upravuje mzdové a další pracovní podmínky pro zaměstnance Siemens Elektromotory Frenštát, doznala největších změn vloni, kdy došlo k jejímu sjednocení v rámci ČR. „Letos jsme se soustředili pouze na jednání o výši mzdových tarifů a finančních benefitů“, okomentoval jednání o šesti partiích ředitel frenštátského závodu Roman Valný. Nová podoba kolektivní smlouvy platná k 1. říjnu 2017 tak bude nyní upravena ve třech zásadních bodech.

První změnou je navýšení mzdového tarifu o 8,10 Kč na hodinu, a to ve všech třídách dělnických kategorií, což odpovídá přibližně 7 % nárůstu. Navíc k tomu bude adekvátně navýšena i reálná částka stávající 15% prémie. „Oproti předchozím letům, kdy jsme navyšovali mzdové tarify pomocí přesně definovaného procenta, jsme se v letošním roce s odbory dohodli na navýšení fixní částkou do všech tarifů stejně. A to proto, abychom dále neprohlubovali rozdíly mezi nejnižším a nejvyšším tarifem.“, vysvětlil ředitel závodu.

Další novinkou je navýšení finančních benefitů, konkrétně příspěvku zaměstnavatele na penzijní a životní připojištění. Zaměstnanci, kteří mají dané připojištění sjednáno v minimální výši 300 Kč, zaměstnavatel od 1. října navýší současný příspěvek o 200 Kč, tedy nyní na 1000 Kč měsíčně.! Přičemž ostatní benefity sjednané v kolektivní smlouvě zůstávají zachovány v plném rozsahu.

Poslední výraznou změnou je odstupné pro zaměstnance, který ve firmě odpracoval alespoň deset let a jemuž byl ukončen pracovní poměr ze strany zaměstnavatele z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti dlouhodobě vykonávat dosavadní práci. Dle Zákoníku práce §52 písm. e) nemá tento zaměstnanec nárok na žádné odstupné. Obě strany se však dohodly, že pokud tomuto zaměstnanci nebude nabídnuta náhradní práce, obdrží od zaměstnavatele odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku.

Jsem rád, že jsme spolu s odbory uskutečnili férovou dohodu o navýšení mzdových tarifů, které výrazně převyšuje míru inflace na českém trhu, a pevně věřím, že toto navýšení i další dvě zvýhodnění přispějí k celkové spokojenosti našich zaměstnanců.“, uzavřel kolektivní vyjednávání ředitel závodu Roman Valný.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web