Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
25. 05. 2018

Nejúspěšnější zlepšovatelé druhého čtvrtletí obchodního roku

Vyhlášení čtvrtletních výsledků pracovní iniciativy s předáním pamětních listů nejúspěšnějším zlepšovatelům proběhlo ve čtvrtek 19. dubna v rámci porady rozšířeného vedení závodu. Celkem bylo za druhé čtvrtletí v našem závodě uzavřeno 639 zlepšovacích návrhů s užitnou hodnotou více než 1 milion Kč.

0Počet zobrazení: 73

V kategorii realizovaných návrhů s nejvyšším ekonomickým přínosem byly tři nejhodnotnější návrhy odměněny částkami 15 000, 10 000 a 5 000 Kč. Nejvyšší odměnu nad rámec odměny obvyklé tak získal tým ve složení Libor Pícha a Zdeněk Horečka. Jejich návrh řešil převod vtahování statorového vinutí motorů 1LE5 315 z ručního pracoviště na poloautomatické.V rámci realizace musela být navržena vhodná kombinace drátů, zhotoveno nové přípravkové vybavení a odladěny řídicí programy.

  Druhý nejpřínosnější návrh úspěšně dořešili kolegové Stanislav Růžička, Naděžda Mikulová a Radim Košelík. Úspory bylo dosaženo záměnou vstupního materiálu, kdy ložisková víčka speciálního tvaru jsou nyní vyráběna z odlitku namísto ocelového výpalku.

  Libor Pícha pracoval také na třetím nejpřínosnějším návrhu, kdy spolu s Martinem Špačkem a Zdeňkou Pustějovskou zajistili převod výroby některých zakázek z pracoviště ručního vkládá- ní na pracoviště strojního vtahování.

  V oblasti BOZP a ochrany životního prostředí byl jako nejpřínosnější vyhodnocen zlepšovací návrh Pavla Děckého. Ten spočíval v zajištění rychlé reakce při možných poruchách automatických kotelen, kterých je v závodě po decentralizaci původní kotelny deset. Poruchy kotlů byly zobrazovány na monitoru pouze v řídicí místnosti. Nyní jsou operátorům informace o stavu kotlů zasílány pomocí SMS zpráv na mobilní telefony.

  Návrh s největším přínosem v kategorii „ostatní“ se zabýval zvýšením teoretických znalostí běžných zaměstnanců v problematice asynchronních motorů. Zlepšovatel Ondřej Orság vytvořil čtyři vzdělávací videokurzy určené pro pracovníky bez elektrotechnického vzdělání. Ty jsou nyní k dispozici všem na intranetových stránkách závodu.

  „Současně probíhají další dvě měsíční motivační akce,“ připomíná Radek Kočí, specialista trvalého zlepšování. „Je to Liga 3i a odměňování za každý 3., 6. a 9. realizovaný návrh v měsíci. O těchto aktivitách jsou zaměstnanci informováni na nástěnkách, infopanelech a nově také e-mailem prostřednictvím závodního newslettru.“

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Z jakého kanálu se nejčastěji dozvídáte, na čem pracují kolegové z jednotlivých oddělení, divizí či výrobních závodů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Nepotřebujeme řešit palčivější problémy než zavádění konceptu chytrých měst?
Nepotřebujeme řešit palčivější problémy než...
PÉČE O ZDRAVÍ S BENEFITEM PLUS ... Dovolená s Benefitem Plus
PÉČE O ZDRAVÍ S BENEFITEM PLUS ... Dovolená s...
Jak jsme letos dobrovolničili
Jak jsme letos dobrovolničili
Siemens Trutnov slavil 25 let a spouští novou výrobu
Siemens Trutnov slavil 25 let a spouští novou...
Laboratoř pro chytrá města
Laboratoř pro chytrá města
Zlaté české ručičky: Co dalšího jste upcyklovali?
Zlaté české ručičky: Co dalšího jste upcyklovali?

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web