Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 11. 2017

Kolegové z BTS Mohelnice pomohli Haiti

Haiti je jednou z nejchudších zemí světa. Navíc leží v oblasti, která je často ohrožována hurikány a tropickými bouřemi.

0Počet zobrazení: 77

Vyučit se švadlenou, mít si co obléci, mít vybavenou třídu či školní knihovnu, mít čím se ošetřit. Takto a mnohem víc pomůže chudým Haiťanům kontejner s materiální sbírkou, kterou Arcidiecézní charita Olomouc vyšle letos na podzim do Karibiku. Část sbírky dali dohromady zaměstnanci výrobního závodu BTS Mohelnice.

Proč Haiti? Haiti je jednou z nejchudších zemí světa. Pod hranicí chudoby žije přes 70 % obyvatel. 53 % zdejších lidí neumí číst a psát a odhaduje se, že jen dvě ze tří dětí nastoupí do školní docházky. Jen 8 % škol na Haiti je čistě veřejných, kde se nemusejí platit poplatky. Kvalifikovaných je odhadem jen 15 % učitelů.

Myšlenka pomoci Haiti oslovila i zaměstnance Siemens BTS Mohelnice, kteří se rozhodli do sbírky přispět. Po domluvě s Charitou Zábřeh během léta sbírali dětské oblečení, šicí a školní potřeby. O tom, že se sbírka setkala s velkým ohlasem nejen v naší firmě, svědčí to, že se sešlo více věcí, než původně Charita předpokládala, a proto bude využit kontejner s dvojnásobnou kapacitou.

Proč se v BTS rozhodli Haiti pomoci, vysvětluje Martina Večerková, která sbírku zorganizovala: „Hodně lidí si může myslet, že se jim nedaří dobře, ale pokud svoji situaci srovnají právě třeba s lidmi na Haiti, jejich pohled na věc se úplně změní. A možná i tato úvaha vedla kolegy k tomu, že se rozhodli lidem na Haiti pomoci.“

Kontejner vypluje na konci listopadu a jeho obsah pomůže lidem v Gonaives a Baie de Henne začátkem příštího roku. Poděkování patří všem zaměstnancům Siemens BTS Mohelnice, kteří se do sbírky zapojili. 

Sbírka na pomoc se setkala u zaměstnanců BTS Mohelnice s velkým ohlasem. Na Haiti nakonec odpluje kontejner s dvojnásobnou kapacitou. 

Sbírka na pomoc se setkala u zaměstnanců BTS Mohelnice s velkým ohlasem. Na Haiti nakonec odpluje kontejner s dvojnásobnou kapacitou.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a Share Matching Programem?
Jaký je rozdíl mezi Siemens Profit Sharing a...
Jak je to letos s těmi akciemi?
Jak je to letos s těmi akciemi?
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Staňte se akcionářem společnosti Siemens!
Ve fialové a pro dobrou věc
Ve fialové a pro dobrou věc
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová kolektivní smlouva
V Siemens BTS Mohelnice byla uzavřena nová...

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web