Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 11. 2017

Kolegové z BTS Mohelnice pomohli Haiti

Haiti je jednou z nejchudších zemí světa. Navíc leží v oblasti, která je často ohrožována hurikány a tropickými bouřemi.

0Počet zobrazení: 261

Vyučit se švadlenou, mít si co obléci, mít vybavenou třídu či školní knihovnu, mít čím se ošetřit. Takto a mnohem víc pomůže chudým Haiťanům kontejner s materiální sbírkou, kterou Arcidiecézní charita Olomouc vyšle letos na podzim do Karibiku. Část sbírky dali dohromady zaměstnanci výrobního závodu BTS Mohelnice.

Proč Haiti? Haiti je jednou z nejchudších zemí světa. Pod hranicí chudoby žije přes 70 % obyvatel. 53 % zdejších lidí neumí číst a psát a odhaduje se, že jen dvě ze tří dětí nastoupí do školní docházky. Jen 8 % škol na Haiti je čistě veřejných, kde se nemusejí platit poplatky. Kvalifikovaných je odhadem jen 15 % učitelů.

Myšlenka pomoci Haiti oslovila i zaměstnance Siemens BTS Mohelnice, kteří se rozhodli do sbírky přispět. Po domluvě s Charitou Zábřeh během léta sbírali dětské oblečení, šicí a školní potřeby. O tom, že se sbírka setkala s velkým ohlasem nejen v naší firmě, svědčí to, že se sešlo více věcí, než původně Charita předpokládala, a proto bude využit kontejner s dvojnásobnou kapacitou.

Proč se v BTS rozhodli Haiti pomoci, vysvětluje Martina Večerková, která sbírku zorganizovala: „Hodně lidí si může myslet, že se jim nedaří dobře, ale pokud svoji situaci srovnají právě třeba s lidmi na Haiti, jejich pohled na věc se úplně změní. A možná i tato úvaha vedla kolegy k tomu, že se rozhodli lidem na Haiti pomoci.“

Kontejner vypluje na konci listopadu a jeho obsah pomůže lidem v Gonaives a Baie de Henne začátkem příštího roku. Poděkování patří všem zaměstnancům Siemens BTS Mohelnice, kteří se do sbírky zapojili. 

Sbírka na pomoc se setkala u zaměstnanců BTS Mohelnice s velkým ohlasem. Na Haiti nakonec odpluje kontejner s dvojnásobnou kapacitou. 

Sbírka na pomoc se setkala u zaměstnanců BTS Mohelnice s velkým ohlasem. Na Haiti nakonec odpluje kontejner s dvojnásobnou kapacitou.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web