Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 01. 2018

Jak je to letos s těmi akciemi?

Možná že už vám ze všech těch řečí kolem akcií jde hlava kolem. Pojďme si v tom udělat pořádek, ať nepropásnete jedinečnou šanci získat akcie zdarma, které si můžete třeba i nechat hned vyplatit. 

4Počet zobrazení: 1614

V listopadu bylo na základě úspěšného obchodního roku rozhodnuto o vyplacení akcií v hodnotě 400 milionů eur v rámci programu Siemens Profit Sharing (SPS) mezi všechny oprávněné zaměstnance. Program SPS je jedinečná šance pro vás, jak získat zcela zdarma a bez dalších závazků, akcie společnosti Siemens. Akcie, které obdržíte, můžete obratem prodat, či převést na soukromý makléřský účet, ale také si je ponechat a těžit tak z případného růstu cen a dividend, které se pravidelně vyplácejí. (V akciových plánech Siemensu se dividendy nevyplácejí v hotovosti, nýbrž se automaticky reinvestují do akcií.) Případný prodej či převod akcií se zadává rovnou v aplikaci EquatePlus.

Mezi oprávněné zaměstnance patří každý, kdo splní následující pravidla:

  • bude zaměstnán ve firmě na HPP v období od 1. října 2017 do 26. února 2018
  • aktivuje si svůj účet EquatePlus (aplikace na správu akcií) ideálně do konce ledna, nejpozději však do 26. února 2018
  • udělí souhlas s podmínkami programu (dostupné ve vašem účtu u EquatePlus)

Jak se přihlásíte ke svému účtu?

A Pokud se již účastníte některého z akciových plánů (např. Share Matching Programu):

1. Jděte na https://intranet.siemens.com/equateplus   

2. Přihlaste se pomocí svého PKI

3. Pokud vás systém vyzve, přijměte podmínky programu SPS 

B Pokud se přihlašujete poprvé:

1. Jděte na https://intranet.siemens.com/equateplus   

2. Přihlaste se pomocí svého PKI

3. Zvolte si preference v systému (nastavení jazyka ad.) a přijměte příslušná ujednání 

4. Přijměte podmínky programu SPS 

 

Akcie zdarma budou vypláceny v březnu 2018. Množství akcií, které obdržíte, se odvíjí od poměru vašeho cílového ročního příjmu vůči celkovým mzdovým nákladům společnosti Siemens. Platí, že každý zaměstnanec obdrží nejméně dvě akcie, což při současných cenách akcie překračuje částku 5 000 korun.

Na rozdíl od Smart Matching Programu, nevyžaduje program SPS žádnou vlastní investici. Cílem SPS je umožnit oprávněným zaměstnancům podílet se na vynikajícím úspěchu společnosti – a to ve formě akcií, pokud je to možné. V tomto případě neexistuje žádná povinná doba pro držení akcií. Zaměstnanci ale také nedostanou žádnou akcii navíc (matching share).

V případě nejasností či dotazů samozřejmě neváhejte nechat komentář pod článkem.

 

Eduard Palíšek, generální ředitel českého Siemensu

Finanční rok 2017 byl pro Siemens velmi úspěšný a myslíme, že je fér, aby to pocítili i zaměstnanci.  Proto mezi ně budou rozděleny akcie ve výši 400 milionů eur v rámci programu Siemens Profit Sharing. Ten umožňuje zaměstnancům koncernu Siemens stát se bezplatně akcionáři firmy a je jasným důkazem toho, že pojem kultura spoluvlastnictví nejsou jenom slova na papíře.  

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Lucie Nová, 17.01.2018 13:55 Odpovědět
Dobrý den, chci se zeptat, možná to je v podmínkách, zatím jsem je nečetla ale jak je to s prodejem? Je vždy možné mě připsané akcie prodat, nebo je toto závislé na poptávce? Mám kdykoli možnost akcie prodat, zajištění že budou ode mne odkoupeny nebo ne? Jinak předpokládám že budou odkoupeny ne za hodnotu kterou původně měli, ale za aktuální cenu na trhu. Je to tak? Děkuji za odpověď. Lucie Nová
Markéta Kasperová, 17.01.2018 14:26 Odpovědět
Dobrý den, akcie můžete prodat kdykoli. Budou od Vás bankou odkoupeny kdykoli a to za aktuální cenu na trhu. V aplikaci je možné i zadat opožděný prodej, např. "prodej akcii, když dosáhne ceny xx".
Jana Lipovská, 23.01.2018 05:34 Odpovědět
Dobrý den, je tato možnost otevřená i pro zaměstnance, kteří jsou momentálně na RD a přes intranet nemají možnost se přihlásit? Děkuji za odpověď.
Adam Koštůr, 29.01.2018 12:33 Odpovědět
Nárok na přidělení těchto akcií mají všichni zaměstnanci vyjma nejvyššího managementu (tedy zaměstnanců s nárokem na akcie v rámci PoSSA), kteří zároveň jsou v aktivním, ale i neaktivním, zaměstnaneckém poměru (např. mateřská či rodičovská dovolená) po celé období od 1. 10. 2017 do 26. 2. 2018. Zaměstnanci bez přístupu na intranet (na MD/RD) se přihlašují na www.equateplus.com prostřednictvím svého přihlašovacího jména (=User ID) a přihlašovacího hesla, kteréžto jim byly obě zaslány doporučeně poštou.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web