Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 01. 2018

Ivo Keprt: Restart@Siemens mi pomohl znovu se postavit na vlastní nohy

Program Restart@Siemens dokazuje, že cílená a dlouhodobá pomoc lidem bez domova má smysl. Díky němu se nám podařilo vrátit do běžného života už sedm lidí. Jedním z nich je i Ivo Keprt. Za rok v programu Restart, který absolvoval v BTS v Mohelnici, se naučil jezdit s vysokozdvižným vozíkem, pracovat se systémem SAP a v Mohelnici se zabydlel. Když má čas, uvaří si dobrý guláš s domácím knedlíkem. Jeho cílem je dále zlepšovat svoji práci a třeba také vyzkoušet nějaký nový koníček.

0Počet zobrazení: 296

 

Ivo, jaká jste měl očekávání, když jste se do Restartu přihlásil?

 

Byl jsem v těžké situaci, protože jsem měl dluhy a exekuce, tak jsem se snažil najít práci, abych se ze všeho dostal. Chtěl jsem ukázat, že umím pracovat a chci vyřešit všechny své problémy. To jsem během účasti v Restartu dokázal, takže teď můžu žít jako normální pracující člověk a jsem za to rád. Už je to za mnou.

 

Vyhovuje vám práce v Siemensu? Jak vycházíte s kolegy?

 

V práci jsem spokojený. Máme tady dobrý kolektiv, takže se mi parádně pracuje. Naučil jsem se tu spoustu nových věcí. Například používat vysokozdvižný vozík, obyčejný i 5tunový retrák. Jezdím s vozíkem a vozím do výroby materiál, který je zrovna potřeba. Také doplňuji a objednávám materiál a používám program SAP.

 

Bylo těžké naučit se tolik nových věcí?

 

Jsem vyučený kuchař, číšník a lahůdkář, takže dnes dělám úplně jinou práci, než na jakou jsem byl zvyklý. Musel jsem se všechno naučit rychle, aby se mnou byli nadřízení spokojeni. Dneska už většinu věcí dělám automaticky. Někdy je to trochu složité, třeba když je ve výrobě tlak na to, abychom jim rychle dodali materiál, aby se nemusela zastavit výroba. Nebo když nakládám něco těžkého z vysokého regálu, tak musím být hodně opatrný.

 

Říkáte, že jste vyučený kuchař. Jaké jídlo vaříte nejraději?

 

Doma si moc nevařím, ale když si chci udělat něco dobrého, tak udělám guláš nebo svíčkovou s domácími knedlíky. Na škole jsem knedlíky dělal mnohokrát, tak je to pro mě snadné.

 

Jak se vám líbí v Mohelnici?

 

Zatím jsem tu rok, tak se pořád ještě rozkoukávám. Už mám nějaké kamarády, se kterými občas zajdu na pivo a popovídat si. A hned po nástupu mě kolegové pozvali na akci „Zatáčka“, kde se grilovalo prase, a byl jsem i na vánočním večírku.

 

Jaké máte plány do budoucna, co byste rád dělal nebo zažil?

 

Rád bych si zlepšil kvalifikaci tady v práci, abych dostal novou smlouvu. Pak bych si možná mohl pořídit vlastní byt, abych nebyl v pronájmu. Z koníčků bych rád zkusil bojová umění – jiu-jitsu, taekwondo, kung fu. Zajímá mě historie Asie, zejména zbrojení (meče a katany). Když jsem byl v učení, tak jsme se jednou byli podívat na asijskou výstavu v muzeu, kde jsem viděl na vlastní oči celou zbroj samuraje.

 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web