Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
10. 01. 2018

Chcete OneSRM, a k tomu podporu? Není problém

Ve zkratkách, které mají profesionálové ze Siemensu zaryté pod kůží, se neznalému někdy velmi těžko orientuje. Z řady nevybočuje ani tým s názvem GS SCM FSS EMEA CZ-DC PS4 ES3. O co se jedná, nám do laické řeči přeložil jeho vedoucí Jan Daněk.

0Počet zobrazení: 213

„V Siemensu nás znají jako tým OneSRM, což je název globálního objednávacího nástroje pro zadávání požadavků a následné vytvoření objednávky týmem nákupu, který je součástí centra sdílených služeb. Z hlediska žadatele si tento portál můžete představit jako on-line obchod, v němž si žadatel vybere produkt, a SCM FSS se pak postará o celý nákupní proces až po finální příjem zboží.“

Tým s tříletou historií má sedm kolegů v Ostravě a jednu zástupkyni v Praze. Celá jejich práce se odvíjí od věcí, které se přímo týkají nástroje OneSRM a dělí se do několika okruhů. Nejzajímavějším z nich je zřejmě globální zavádění OneSRM. Znamená to, že tým dělá takzvané roll outy – tedy zavádění OneSRM do zemí, které tento nástroj prozatím nepoužívají, nicméně podle strategie společnosti ho mají používat pro nákup nepřímého materiálu. Nástroj byl vyvinut v roce 2010 v Německu a dnes ho používá již úctyhodných 60 000 uživatelů. „Díky roll outům rozšiřujeme počet uživatelů, daří se nám tak snižovat náklady spojené se SAP licencí a standardizovat nákupní proces na globální úrovni. OneSRM také přispívá k současnému trendu digitalizace, kdy stávající procesy v různých závodech přecházejí do on-line prostředí,“ dodává Jan Daněk. Na čekací listině zavedení OneSRM pro příští rok jsou např. Siemensem zakoupená společnost Rolls-Royce v Kanadě a USA, region MEA (např. UAE, Katar, Pákistán, Írán), Střední a Jižní Amerika, některé asijské země a v neposlední řadě výrobní závody v ČR.

Dalším pracovním okruhem týmu je poskytování služby Application Support. Tato služba se týká testování nových funkcionalit OneSRM či případných upgradů v samotném nástroji. Třetí pracovní okruh se zabývá Unit Supportem pro vybrané jednotky v Německu, například pro divizi EM (Energy Management), PG (Power&Gas), DF (Digital Factory), a země jako Švýcarsko, Slovensko, Izrael či Rusko, kde tým plní roli klíčového uživatele.

„S kolegy pracujeme už dlouho, složení našeho týmu se moc nemění a velmi dobře se známe. Troufám si tak říct, že jsme i dobrá parta. Vánoce to jistí vánočním punčem, ale rádi spolu trávíme i jiný volný čas. Kolegy také velmi obdivuji za jejich trpělivost, protože s OneSRMkem to někdy není jednoduché,“ uzavírá Jan Daněk.

Na fotografii zprava: Michal Růžička, Jan Daněk, Dominika Jurečková (není součástí OneSRM týmu), Filip Byrtus, Michaela Řehulková, Tomasz Skupień a Petr Brož. Z týmu ještě chybí Zuzana Slušná (Praha) a Hana Bitomská.

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Nejčtenější

archiv
Jaký byl pro Siemens rok 2017?
Jaký byl pro Siemens rok 2017?
Porušování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se u nás netoleruje
Porušování pravidel bezpečnosti a ochrany...
Co si myslíte o tom, že Siemens vyplatí zaměstnancům akcie zdarma?
Co si myslíte o tom, že Siemens vyplatí...
Řada z vás zatím nevyužila možnosti získat akcie zdarma!
Řada z vás zatím nevyužila možnosti získat...
Čeká nás spousta práce při naplňování letošních priorit
Čeká nás spousta práce při naplňování letošních...
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web