Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
08. 11. 2017

Assessment Go4Ex v závodě

0Počet zobrazení: 277

Ve dnech 19. a 20. září se v našem závodě uskutečnil druhý assessment Go4Ex, který byl zaměřený na téma Digitalizace našeho závodu. Během  letošního  assessmentu byly posuzovány různé oblasti a to nejen z pohledu samotné digitalizace výrobních procesů, ale také koncepce a vize Digitalizace závodu.

 

Hlavními auditory letošního assessmentu byli Ravi Kapoor a Ulrich Brück, hostujícími pak Christian Mundo a Sebastian Grimm. Jako hosté byli přítomni Rainer Schmitt a kolegové ze Siemens  v Drásově Petr Kyncl a Michal Hlavička. 

 

Oproti loňskému roku došlo ke změně rozprostření témat, k nimž byla zahrnuta další kritéria, která v loňském roce nebyla posuzována. Celkem tedy bylo hodnoceno 15 kritérií a mezi nová témata byla zařazena například oblast vzdělávání, integrace zákazníků, sledovatelnost produktu nebo automatizace informací.

 

Na základě závěru loňského assessmentu bylo v letošním roce spuštěno šest opatření, z nichž dvě - koncepce Digitalizace závodu a zahrnutí programu Digitalizace do celkové strategie závodu, byly v letošním roce dokončeny. Ostatní - pokročilé plánování, simulace výrobních procesů, digitalizace SFM a řízení výroby CNC strojů z důvodu vysoké časové náročnosti - ještě probíhají.

 

Závěrem assesmentu auditoři náš závod pochávalili nejen za perfektní přípravu a prezentaci, ale i za veškerou dosavadní práci v oblasti digitalizace. Proto bych rád poděkoval všem, kteří se na přípravě assesmentu podíleli, i všem, kteří aktivně napomáhají posouvat hranice digitalizace v našem závodě dále. Témata Digitalizace se totiž stávají stále větší součástí výrobních i administrativních procesů závodu. A bez ohledu na výsledky assessmentu, z nichž vyplynou opatření pro další rok, je už dnes zřejmé, že spuštěný proces postupné digitalizace přináší již nyní v mnoha případech viditelné přínosy a zjednodušení.

 

Jiří Pospíšilík

Specialista na digitalizaci

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web