Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
08. 11. 2017

Assessment Go4Ex v závodě

0Počet zobrazení: 174

Ve dnech 19. a 20. září se v našem závodě uskutečnil druhý assessment Go4Ex, který byl zaměřený na téma Digitalizace našeho závodu. Během  letošního  assessmentu byly posuzovány různé oblasti a to nejen z pohledu samotné digitalizace výrobních procesů, ale také koncepce a vize Digitalizace závodu.

 

Hlavními auditory letošního assessmentu byli Ravi Kapoor a Ulrich Brück, hostujícími pak Christian Mundo a Sebastian Grimm. Jako hosté byli přítomni Rainer Schmitt a kolegové ze Siemens  v Drásově Petr Kyncl a Michal Hlavička. 

 

Oproti loňskému roku došlo ke změně rozprostření témat, k nimž byla zahrnuta další kritéria, která v loňském roce nebyla posuzována. Celkem tedy bylo hodnoceno 15 kritérií a mezi nová témata byla zařazena například oblast vzdělávání, integrace zákazníků, sledovatelnost produktu nebo automatizace informací.

 

Na základě závěru loňského assessmentu bylo v letošním roce spuštěno šest opatření, z nichž dvě - koncepce Digitalizace závodu a zahrnutí programu Digitalizace do celkové strategie závodu, byly v letošním roce dokončeny. Ostatní - pokročilé plánování, simulace výrobních procesů, digitalizace SFM a řízení výroby CNC strojů z důvodu vysoké časové náročnosti - ještě probíhají.

 

Závěrem assesmentu auditoři náš závod pochávalili nejen za perfektní přípravu a prezentaci, ale i za veškerou dosavadní práci v oblasti digitalizace. Proto bych rád poděkoval všem, kteří se na přípravě assesmentu podíleli, i všem, kteří aktivně napomáhají posouvat hranice digitalizace v našem závodě dále. Témata Digitalizace se totiž stávají stále větší součástí výrobních i administrativních procesů závodu. A bez ohledu na výsledky assessmentu, z nichž vyplynou opatření pro další rok, je už dnes zřejmé, že spuštěný proces postupné digitalizace přináší již nyní v mnoha případech viditelné přínosy a zjednodušení.

 

Jiří Pospíšilík

Specialista na digitalizaci

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často v práci přicházíte do styku s osobními daty zákazníků, zaměstnanců, dodavatelů či jiných partnerů?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
Není digitalizace jen nafouklá bublina?
„5P,“ která musíte znát!
„5P,“ která musíte znát!
20 let Ceny Wernera von Siemense
20 let Ceny Wernera von Siemense
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve Frenštátě realita
Digitální továrna s digitálními produkty? Ve...
Co na nás chystá GDPR?
Co na nás chystá GDPR?
Naše zlaté motory
Naše zlaté motory

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin pro zaměstnance společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné zaškrtnout souhlas s Podmínkami užívání. Tímto souhlasem akceptujete Podmínky využívání v jejich plném znění a bude vám umožněn přístup k veškerému obsahu stránek.

Opustit web