Noviny pro zaměstnance společnosti Siemens Česká Republika
Nechte si posílat aktuální číslo na váš e-mail
11. 10. 2017

74 procent zaměstnanců SIT by neměnilo

Začátkem července obdrželo vedení výsledky celosvětového průzkumu spokojenosti zaměstnanců (SGES), který se ve společnosti Siemens koná každé dva roky. O konkrétních výsledcích vašeho oddělení vás již informoval váš nadřízený. Pojďme se podívat, jak si stál odštěpný závod jako celek.

0Počet zobrazení: 287

„Příjemným zjištěním je, že 74% zaměstnanců, kteří vyplnili anketu, v současnosti neuvažuje o změně zaměstnavatele. Víc než třetina je podle výsledků průzkumu v SIT velmi spokojená. Na druhou stranu, téměř pětina dotázaných uvažuje o změně zaměstnavatele a 8 procent je již zřejmě rozhodnuto, že firmu opustí. Nejen tyto zaměstnance bychom rádi přesvědčili, že máme zájem řešit nejpalčivější problémy a nejčastěji uváděné důvody k nespokojenosti,“ shrnul celkové výsledky SGES brněnský personalista Marek Kolaja.

Z průzkumu jasně vyšly čtyři nejhůře hodnocené a nejčastěji zmiňované oblasti a tedy i jasný směr, kde se zlepšit: obava vyjádřit svůj názor, pracovní prostředí, spolupráce napříč firmou a odměňování a benefity. Kladně jste naopak hodnotili otevřenost k inovacím, orientaci na zákazníka a budoucnost zaměstnanců ve firmě.

Na základě průzkumu vedení odštěpného závodu určilo konkrétní kroky, jak dané oblasti zlepšit. „V novém obchodním roce se budeme věnovat čtyřem oblastem, které z průzkumu vyšly nejhůře. Chystáme například revizi systému odměn nebo povinné rotace vytipovaných zaměstnanců mezi odděleními,“ doplnil Kolaja. O konkrétních krocích vás bude informovat přímý nadřízený.

V žetonovém hlasování jste vybrali Ligu vozíčkářů

Naše účast na letošním průzkumu spokojenosti zaměstnanců dosáhla svými 82 procenty první příčky mezi výrobními závody v Česku a překonala i celorepublikový průměr. „Děkuji všem, kteří si našli čas a vyplnili dotazník. Nejen že tak máme vypovídající výsledky průzkumu, ale také je jasné, že vám dění v SIT, pracovní prostředí a firemní kultura není lhostejná,“ řekl ředitel brněnského odštěpného závodu Vladimír Štěpán. Díky vysoké účasti ve SGES jsme mohli dát i vysoký dar jedné z neziskovek. V žetonové soutěži vyhrála jasně Liga vozíčkářů, které jsme dali 100korun za každý vyplněný dotazník průzkumu. Podle výpočtu 85procent z celkového počtu zaměstnanců krát sto si Liga přišla na šedesát tisíc tři sta korun. Využije je na zpřehlednění svých webových stránek, protože stávající struktura webu je pro jejich klienty velmi nepřehledná. 

Diskuze k článku

Vaše komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Jak často využíváte některou ze slev na Portálu zvýhodněných nabídek?

Archiv anket

Nejčtenější

archiv
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens Reportu!
Dejte nám svůj souhlas se zasíláním Siemens...
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Divize Mobility začíná psát svůj nový příběh
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky soutěže v upcyklaci
Spotřebiče i hudební nástroje: vítězné snímky...
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně myšlení
GDPR není o vyplnění pár tabulek, ale o změně...
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i e-maily mají svou etiketu
Devět nešvarů v e-mailové komunikaci aneb i...
Osobní údaje musíme chránit
Osobní údaje musíme chránit

Podkategorie

Štítky

Vítejte na portále Siemens Report Online, webové verzi novin společnosti Siemens Česká republika.

Pro využívání internetové stránky Siemens Report Online je nutné se seznámit s Podmínkami užívání a Souhlasem se zpracováním osobních údajů a poté zaškrtnout souhlas.

Tímto souhlasem akceptujete Podmínky užívání a účel zpracování vašich osobních údajů a bude vám na základě toho umožněn přístup k veškerému obsahu internetových stránek.

Pro vstup je nutné zaškrtnout oba souhlasy.

Opustit web